KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środa z porcją mokrego śniegu. W czwartek rozbudowa wyżu i zanik opadów

W środku tygodnia wahania ciśnienia. W czwartek przejściowo przestanie padać. W środku tygodnia wahania ciśnienia. W czwartek przejściowo przestanie padać. Fot. PixaBay

Wyjątkowo długo utrzymuje się tej zimy cyrkulacja północno-zachodnia o odmianie cyklonicznej. Po przejściu niżu na chwilę rozbudowuje się wyż, po czym od północnego zachodu nasuwa się kolejny ośrodek niżowy z opadami, wzrostem prędkości wiatru i wahaniami ciśnienia. Przed nami ciąg dalszy takiej pogody.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (1/2 lutego 2022) od zachodu nasuwać się zacznie niż przemieszczający się znad Bałtyku Południowego przez Zatokę Gdańską nas Mazury wraz z frontem okluzji. Napłynie chłodne i wilgotne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu okresami o umiarkowanym natężeniu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, w środku nocy porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1001 hPa i będzie szybko spadać, dopiero nad ranem przejściowo ustabilizuje się.

W środę w ciągu dnia (2 lutego 2022) pogodę kształtować będzie wypełniający się niż, który znad północno-wschodniej Polski przewędruje nad Białoruś. Pozostaniemy w strefie odchodzącego na południowy wschód frontu zokludowanego. Zachmurzenie duże i całkowite, opady mokrego śniegu i śniegu z deszczem, rano o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy skręcający stopniowo na północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1000 hPa i będzie coraz szybciej wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (2/3 lutego 2022) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Białorusi. Utrzyma się napływ chłodnego polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad ranem słabnący do słabego, północno-zachodni. Widzialność zmienna, od umiarkowanej do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie szybko wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (3 lutego 2022) rozbuduje się nad nami wyż znad Bałkanów. Pozostaniemy w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, pod wieczór skręcający na południowo-wschodni. Widzialność dobra, pod wieczór pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, rano będzie wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?