KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zima odpuszcza, weekend początkiem ocieplenia. Przejaśnienia wystąpią tylko w sobotę

Weekend z nocnymi przymrozkami, w dzień dodatnie temperatury. Okresami opady deszczu ze śniegiem. Weekend z nocnymi przymrozkami, w dzień dodatnie temperatury. Okresami opady deszczu ze śniegiem. Fot. KrosnoCity.pl

W najbliższym okresie spodziewamy się stałego napływu mas powietrza o rodowodzie atlantyckim, tak więc zima na dłuższy czas odpuszcza. Najcieplej zapowiada się przyszły tydzień, ale już w weekend odczujemy zmiany. Wprawdzie warunki biometeorologiczne wciąż będą niekorzystne, a wahania ciśnienia nie ustaną, ale przymrozki prognozujemy już tylko nocami - dni miną nam przy dodatniej temperaturze. Okresami popada, a jeśli ktoś z nas łudzi się, że zobaczy trochę słońca, to przejaśnień można wyczekiwać w sobotę. W piątek i niedzielę niestety pochmurno.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (3/4 lutego 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Norweskiego. Od zachodu nasunie się ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza. Początkowo zachmurzenie małe, jednak potem szybko wzrośnie do dużego i całkowitego. Nad ranem słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr początkowo słaby, potem umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (4 lutego 2022) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami możliwy słaby śnieg i marznąca, powodująca gołoledź mżawka. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowy. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (4/5 lutego 2022) pogodę kształtować będzie ten sam niż znad Morza Norweskiego. Nad ranem od zachodu nasunie się front chłodny. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże i całkowite, nad ranem opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność  umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, przez większość nocy będzie powoli spadać, ale nad ranem zacznie szybko wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (5 lutego 2022) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie szybko wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (5/6 lutego 2022) pogodę kształtować będzie wtórny niż przemieszczający się znad Morza Norweskiego nad Półwysep Skandynawski, do rana docierający nad Szwecję. Utrzyma się napływ chłodnej polarno-morskiej masy powietrza. Zachmurzenie umiarkowane nad ranem wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, wieczorem będzie wzrastać, lecz nad ranem zacznie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (6 lutego 2022) będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Szwecji przez Bałtyk Północny nad Finlandię. Z zachodu na wschód przewędruje ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie wilgotne powietrze polarno-morskie ciepłe. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?