KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia z wahaniami ciśnienia i opadami przelotnymi. Maksymalnie 3°C

W poniedziałek i wtorek okresami popada. Temperatura na ogół powyżej 0°C, maksymalnie 3°C. W poniedziałek i wtorek okresami popada. Temperatura na ogół powyżej 0°C, maksymalnie 3°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Cyrkulacja cykloniczna wciąż ma się dobrze i nie ustaje, aktywność niżów na północy kontynentu jest wysoka, także i w Polsce nieustannie zaznacza się ich wpływ. Ciśnienie waha się, okresami występują opady i porywiście wieje. Podobnie będzie na początku nadchodzącego tygodnia. Po znacznym spadku nad ranem ciśnienie zacznie wzrastać, w poniedziałkowy dzień przelotne opady krupy śnieżnej i śniegu, wiatr okresami porywisty, ale na szczęście nie niebezpieczny.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (6/7 lutego 2022) pogodę kształtować będzie niż znad Skandynawii wraz z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Bałtyku Południowego nad Litwę. Nad ranem nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Przez większość nocy będziemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym, dopiero nad ranem z północnego zachodu napłynie chłodne polarno-morskie powietrze. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy, nad ranem słabnący i skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1001 hPa, przez większość nocy będzie spadać, dopiero nad ranem zacznie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (7 lutego 2022) znajdziemy się w tylnej części niżu, który znad Litwy przemieszczać się będzie nad zachodnią Rosję, gdzie dotrze pod wieczór. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej i śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr rano słaby, potem na ogół umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra, jedynie w opadach przelotnych pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1004 hPa i będzie szybko wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (7/8 lutego 2022) pozostaniemy w tylnej części niżu znad Rosji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (8 lutego 2022) pogodę kształtować będzie rozległy i głęboki Niż Islandzki wraz z ośrodkiem wtórnym nad Morzem Norweskim. Po południu od zachodu nasunie się ciepły front atmosferyczny. Przez większość dnia pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim, dopiero wieczorem z zachodu napłynie powietrze polarno-morskie ciepłe. Zachmurzenie duże i całkowite, po południu i wieczorem opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, początkowo będzie wzrastać, potem lekko wahać się. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?