KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Najbliższe dni ciepłe, bez przymrozków. Środa ponura i wilgotna, w czwartek przejaśnienia

W połowie tygodnia ciepło, nie wystąpią nawet przymrozki. W środę pochmurno z mżawką, w czwartek przejaśni się. W połowie tygodnia ciepło, nie wystąpią nawet przymrozki. W środę pochmurno z mżawką, w czwartek przejaśni się. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Statystycznie najchłodniejszy okres roku mija nam przy cyrkulacji zachodniej, przy napływie mas powietrza o atlantyckim rodowodzie. Jeśli już spływa na chwilę powietrze arktyczne, to jest to jego morska odmiana bez siarczystego mrozu. Dziś wieczorem dotrze do nas z zachodu ciepłe powietrze polarno-morskie, którego napływ utrzyma się do piątku. Przed nami ciepłe dni bez przymrozków - powrócą one dopiero pod koniec tygodnia.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (8/9 lutego 2022) znajdziemy się w ciepłym wycinku Niżu Islandzkiego. Napływać będzie ciepłe polarno-morskie powietrze z zachodu. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu i mżawki, jedynie wczesnym wieczorem przejściowo deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (9 lutego 2022) pozostaniemy w ciepłym wycinku rozległego niżu znad Europy Północnej. Utrzyma się napływ ciepłego polarno-morskiego powietrza z zachodu. Zachmurzenie całkowite, okresami mżawka. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich, pod wieczór skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (9/10 lutego 2022) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Wciąż napływać będzie ciepłe polarno-morskie powietrze z zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słaba mżawka. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa i będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (10 lutego 2022) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Niemiec. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa i zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?