KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek weekendu wietrzny, potem nieco spokojniej. Zza chmur często wyjrzy słońce

Weekend początkowo wietrzny, potem spokojniejszy. Będzie trochę słońca i trochę chmur. Weekend początkowo wietrzny, potem spokojniejszy. Będzie trochę słońca i trochę chmur. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wiatr póki co jeszcze zachodni i północno-zachodni, ale zanim nastanie wieczór skręci na południowy i do końca doby będzie się nasilał. Pierwsza z trzech weekendowych nocy znów zapowiada się niespokojnie, głównie na południu i w środkowej części powiatu. W ciągu dnia wiatr znów zachodni, w drugiej połowie doby uspokoi się, koniec tygodnia da przejściowe wytchnienie od wichur. Napłynie suche powietrze i wyjrzy słońce. W niedzielę natomiast może słabo popadać.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (17/18 lutego 2022) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Finlandii. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Wieczorem zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Potem zachmurzenie duże z przejaśnieniami i słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1003 hPa i będzie szybko wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (18 lutego 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Irlandii przez północną Anglię nad Morze Północne. Pozostaniemy jeszcze w chłodnym polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie małe i umiarkowane, dopiero pod wieczór wzrośnie do dużego. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, po południu przejściowo słabnący, zachodni i północno-zachodni, późnym popołudniem skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, potem jednak zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne do południa niekorzystne, potem przejściowo poprawią się do obojętnych.

W nocy z piątku na sobotę (18/19 lutego 2022) pogodę kształtować będzie głęboki niż przemieszczający się znad Morza Północnego nad Skandynawię. Wieczorem przewędruje z zachodu na wschód ciepły front atmosferyczny, a nad ranem front chłodny. Napłynie przejściowo ciepłe polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słaby deszcz. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1006 hPa, początkowo będzie spadać, ale nad ranem zacznie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (19 lutego 2022) znajdziemy się w tylnej części niżu wędrującego znad Skandynawii i nad Rosję. Napływać będzie i suche polarno-morskie z zachodu. Rano zachmurzenie duże, potem na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, około południa w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne, przejściowo około południa obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (19/20 lutego 2022) pogodę kształtować będzie zatoka rozległego Niżu Islandzkiego przemieszczająca się znad Morza Północnego nad Niemcy. Napływać będzie chłodne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, w pierwszej połowie nocy będzie powoli wzrastać, nad ranem zacznie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (20 lutego 2022) będziemy w zasięgu oddziaływania zatoki niskiego ciśnienia przemieszczającej się znad Niemiec nad Bałtyk Południowo-Wschodni. Po południu od zachodu nasuwać się zacznie front zokludowany. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, po południu słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?