KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Chłodno, z wysokim ciśnieniem, w poniedziałek poprószy śnieg. Prognoza na początek tygodnia

W poniedziałek słabe opady śniegu, we wtorek pogodnie i sucho. Napływa chłodne powietrze z północnego wschodu. W poniedziałek słabe opady śniegu, we wtorek pogodnie i sucho. Napływa chłodne powietrze z północnego wschodu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po wielu tygodniach wichur i niżów pędzących przez Europę cyrkulacja zachodnia ustała. Wiatr zdecydowanie osłabł, ciśnienie wzrosło, ale też ochłodziło się, co jest konsekwencją odcięcia nas od napływu ciepłego powietrze o atlantyckim rodowodzie. Przed nami okres chłodniejszy. Na początku tygodnia spodziewamy się przymrozków, okresami słabych opadów śniegu i wiatru ze wschodu oraz północnego wschodu obniżającego temperaturę odczuwalną.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28 lutego 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Ukrainy nad Rumunię i związanego z nim frontu okluzji wędrującego ze wschodu na zachód. Napływać zacznie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego z północnego wschodu. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1034 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (28 lutego 2022) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania niżu znad Rumunii i odsuwającego się na zachód frontu zokludowanego. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże, pod wieczór umiarkowane. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1034 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (28 lutego 2022/1 marca 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Litwy. Z północnego wschodu napłynie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1036 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (1 marca 2022) pozostaniemy w zasięgu wyżu, który przemieści się nad północną Polskę. Ze wschodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?