KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia pochmurny z północno-zachodnim wiatrem. Okresami opady śniegu

Początek tygodnia pochmurny, okresami opady śniegu. Popołudniami 1°C, przez większość dnia natomiast lekki mróz. Początek tygodnia pochmurny, okresami opady śniegu. Popołudniami 1°C, przez większość dnia natomiast lekki mróz. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Trwa naturalny okres synoptyczny z cyrkulacją północną i adwekcją chłodnego powietrza arktycznego. Zanim nadejdzie słoneczny czas ze srogimi nocnymi mrozami przed nami początek tygodnia, który zdominuje duże zachmurzenie. Ponadto okresami prószyć będzie śnieg. Temperatura maksymalna nieznacznie powyżej 0°C, od wieczora do rana natomiast lekkie przymrozki. Ciśnienie w poniedziałek bez większych zmian, we wtorek zacznie wzrastać, co okaże się zapowiedzią rozbudowy silnego wyżu w połowie tygodnia.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (6/7 marca 2022) pogodę kształtować zacznie niż znad Europy Wschodniej. Napływać będzie chłodne powietrze arktyczne z północy. Zachmurzenie duże, nad ranem słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (7 marca 2022) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania niżu znad Europy Wschodniej, a z północy nasuwać się zacznie front okluzji. Napływać będzie chłodne arktyczno-morskie powietrze z północy. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (7/8 marca 2022) nadal będziemy pod wpływem niżu znad Ukrainy, w strefie frontu okluzji wędrującego z północy na południe. Utrzyma się napływ chłodnego arktyczno-morskiego powietrza. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1021 hPa i będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (8 marca 2022) pozostaniemy na skraju niżu znad wschodniej Europy. Wciąż napływać będzie chłodne arktyczno-morskie powietrze z północy. Zachmurzenie duże, słabe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?