KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek słoneczny, od wtorku wyż zacznie słabnąć. Noce chłodne, w dzień do 10°C

Początek tygodnia suchy, poniedziałek wręcz bezchmurny. We wtorek ciśnienie zacznie spadać. Początek tygodnia suchy, poniedziałek wręcz bezchmurny. We wtorek ciśnienie zacznie spadać. Źródło: Ventusky

Nadchodzi ocieplenie, które potrwa do połowy tygodnia - potem znów powrócą chłody, początek astronomicznej wiosny zapowiada się zimowo. To jeszcze dalekie zmartwienie, na razie interesuje nas przyszły tydzień. W poniedziałek przed południem napływać zacznie cieplejsze, ale równie suche powietrze. Po mroźnej nocy w trakcie bezchmurnego dnia temperatura wzrośnie do 10°C. Noc kolejna już cieplejsza. Wtorek początkowo słoneczny, potem jednak chmur zacznie przybywać, a ciśnienie spadać, co będzie zapowiedzią mokrej środy. Wiatr z kierunków południowych, po południu termometry wskażą 11°C.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (13/14 marca 2022) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się znad Białorusi przez Ukrainę nad Rumunię. Pozostaniemy w suchym powietrzu polarno-kontynentalnym. Bezchmurnie. Temperatura maksymalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1032 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (14 marca 2022) będziemy pod wpływem wyżu znad Bałkanów. Z południa napływać zacznie ciepłe i suche powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (14/15 marca 2022) pogodę nadal kształtować będzie wyż znad Bałkanów. Utrzyma się napływ ciepłego i suchego polarno-morskiego powietrza z południa. Wieczorem bezchmurnie, potem zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (15 marca 2022) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Bałkanów. Wciąż napływać będzie ciepłe i suche polarno-morskie powietrze z południa. Zachmurzenie małe i umiarkowane, późnym popołudniem wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1032 hPa i zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?