KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Napłynie powietrze znad Rosji. Nadal sucho, od czwartku powrócą poranne przymrozki

Silny Wyż Rosyjski wciąż umacnia się. W połowie tygodnia ochłodzenie, ale powróci słoneczna, bezchmurna pogoda. Silny Wyż Rosyjski wciąż umacnia się. W połowie tygodnia ochłodzenie, ale powróci słoneczna, bezchmurna pogoda. Fot. Pexels

Potężny wyż znad Rosji umacnia się i rozbudowuje coraz dalej na zachód. Już teraz ciśnienie jest wysokie, a po wtorkowym spadku od środy ponownie notować będziemy jego wzrost. Niewykluczone, że w drugiej połowie tygodnia izobara 1050 hPa wkroczy nad północną część naszego kraju i tamtejsze barometry zanotują najwyższe ciśnienie od stycznia 2006 roku. Ów silny antycyklon zdoła obronić nas przed opadami z płytkiego niżu, który wędrować będzie w środę w pierwszej połowie doby przez Czechy i Słowację zahaczając o Tatry. Przejściowo wzrośnie zachmurzenie, rano niebo przesłonią chmury Altostratus opacus, mimo to padać nie będzie. W drugiej połowie dnia rozpogodzenia, a od czwartku znów bezchmurnie. Powrócą jednak przymrozki i chłodny - na ogół wschodni, rzadziej północno-wschodni wiatr.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (15/16 marca 2022) przejściowo dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Czech nad Tatry. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, południowy stopniowo skręcający na wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, przez większość nocy będzie spadać, dopiero nad ranem zacznie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (16 marca 2022) dostaniemy się pod wpływ silnego i wciąż umacniającego się wyżu znad Rosji. Z północnego wschodu napływać zacznie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie umiarkowane, tylko rano duże. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo zmienny, potem wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (16/17 marca 2022) pogodę kształtować będzie silny Wyż Rosyjski. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-kontynentalne. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1032 hPa i będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (17 marca 2022) pozostaniemy pod wpływem silnego i wciąż umacniającego się Wyżu Rosyjskiego. Z północnego wschodu nadal napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-kontynentalne. Bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1035 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?