KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na początku tygodnia przymrozki i pogoda w kratkę. Przelotnie popada deszcz z krupą śnieżną

W poniedziałek przelotne opady deszczu i krupy śnieżnej. We wtorek sucho, rano przymrozek, potem około 10°C. W poniedziałek przelotne opady deszczu i krupy śnieżnej. We wtorek sucho, rano przymrozek, potem około 10°C. Źródło: Ventusky

Ciśnienie wzrasta od sobotniego przedpołudnia - wczoraj rano ciśnienie znormalizowane, tj. zredukowane do poziomu morza spadło do 994 hPa, dziś wynosi około 1015 hPa, w poniedziałek przekroczy już 1020 hPa. Pozostaniemy jednak w chłodnej masie powietrza o równowadze chwiejnej, zatem zaledwie trzy godziny po wschodzie słońca licznie tworzyć się zaczną chmury Cumulonimbus z opadami przelotnymi, nie tylko w postaci deszczu, ale również krupy śnieżnej. Dopiero we wtorek nad Polską rozbuduje się wyż, dzięki któremu rozwój chmur kłębiastych będzie występował tylko do stadium Cumulus congestus, które opadów nie przyniosą. Wtorkowy początek doby chłodny, z przymrozkiem do -3°C, po południu zaś o trzynaście stopni cieplej przy niskiej wilgotności powietrza.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11 kwietnia 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Skandynawii. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (11 kwietnia 2022) pozostaniemy jeszcze w tylnej części niżu znad Skandynawii. Nadal napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w godzinach popołudniowych. Przelotne opady deszczu i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w trakcie opadów przelotnych porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność na ogół dobra i bardzo dobra, tylko w opadach krupy śnieżnej przejściowo pogarszać się będzie do umiarkowanej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1021 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (11/12 kwietnia 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Danii przez Bałtyk Południowy nad Polskę, do rana docierając na Kujawy. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, nad ranem spadająca do umiarkowanej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1022 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (12 kwietnia 2022) znajdziemy się pod wpływem wyżu znad centralnej Polski. Napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie umiarkowane, późnym popołudniem i pod wieczór małe. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, rano zmienny, potem z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, przez większość dnia pozostanie bez większych zmian, późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?