KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nadchodzi zmiana pogody. W Święta pogoda w kratkę, opady mieszane i nie więcej niż 7°C

Przelotne opady deszczu ze śniegiem i najwyżej 7°C. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i najwyżej 7°C. Źródło: Ventusky

Idą zmiany w pogodzie - niestety niekoniecznie takie, jakich byśmy sobie życzyli. W piątek przewędruje najpierw linia zbieżności związana z płytką zatoką niżową, a następnie już zasadniczy front chłodny, po przejściu którego na święta spłynie do Polski arktyczne powietrze, co w kwietniu oznacza jeszcze opady deszczu ze śniegiem, niekiedy krupy śnieżnej. Musimy być gotowi na spadek temperatury maksymalnej aż o kilkanaście stopni.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (14/15 kwietnia 2022) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Ukrainy. Utrzyma się jeszcze napływ ciepłego suchego polarno-kontynentalnego powietrza. Zachmurzenie małe, nad ranem wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (15 kwietnia 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Rosji. Znad Mazur nad Białoruś przemieści się płytka zatoka niżowa z linią zbieżności. Napłynie także ciepłe, ale wilgotniejsze polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C, wystąpi rano. Wiatr słaby, rano południowy, potem z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1019 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (15/16 kwietnia 2022) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Rosji, dopiero nad ranem nasunie się chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w wilgotnym powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1018 hPa i będzie się lekko wahać, dopiero nad ranem zacznie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (16 kwietnia 2022) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Rosji. Napływać zacznie chłodne arktyczno-morskie powietrze z północy. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr na ogół umiarkowany i lekko porywisty, dopiero pod wieczór słabnący, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana, po południu dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (16/17 kwietnia 2022) pozostaniemy w tylnej części niżu znad Rosji. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej i śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra, w opadach przelotnych umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1023 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (17 kwietnia 2022) pogodę kształtować będzie niż znad Europy Wschodniej. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza arktyczno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej i śniegu. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, w trakcie opadów przelotnych lekko porywisty, zmienny z przewagą północnego. Widzialność zmienna, od umiarkowanej w opadach przelotnych do bardzo dobrej w trakcie przejaśnień. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?