KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek weekendu deszczowy. W niedzielę cieplej, po mglistym poranku wyjrzy słońce

Sobota chłodna i wilgotna. W niedzielę cieplej, rano mgły, potem przejaśnienia. Sobota chłodna i wilgotna. W niedzielę cieplej, rano mgły, potem przejaśnienia. Źródło: Ventusky

Wyż znad Islandii skutecznie blokuje cyrkulację zachodnią, pogodę w Polsce kształtuje rozległy niż z wieloma ośrodkami wtórnymi. Sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie w najbliższych dniach, ale koniec tygodnia przyniesie ocieplenie, a w niedzielę na dłużej niż ostatnio wyjrzy słońce.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (21/22 kwietnia 2022) znajdziemy się pod wpływem wypełnieniającego się niżu znad zachodniej Ukrainy i mało aktywnego frontu okluzju. Napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami mżawka. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 i będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (22 kwietnia 2022) znajdziemy się pod wpływem niżu znad Zatoki Biskajskiej i związannego z nim ośrodka wtórnego znad Węgier. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (22/23 kwietnia 2022) będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Węgier nad wschodnią Polskę i związanego z nim frontu okluzji. Utrzyma się napływ wilgotnego przetransformowanego polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, wschodni skręcający stopniowo na północny. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1009 hPa, przez większość nocy będzie powoli spadać, a nad ranem ustabilizuje się.

W sobotę w ciągu dnia (23 kwietnia 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu znad wschodniej Polski, w strefie odchodzącego na północ frontu okluzju. Nadal napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie stare. Początkowo zachmurzenie całkowite i opady deszczu, po południu zanik opadów i niewielkie przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (23/24 kwietnia 2022) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Utrzyma się napływ wilgotnego polarno-morskiego starego powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad ranem mgły, miejscami ograniczające widzialność do 100 metrów, a w nich wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny, wieczorem przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa i pozostanie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (24 kwietnia 2022) będziemy w zasięgu rozległego niżu znad Europy Środkowej. Napływać będzie stare powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w godzinach przedpołudniowych. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, pod wieczór skręcający na wschodni. Widzialność rano umiarkowana, potem dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1006 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?