KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Mimo chłodnawych nocy z dnia na dzień cieplej. Majówka przyjemna, z korzystnym biometem

Początek majówki z napływem suchego powietrza. Dni coraz cieplejsze, nie zabraknie słońca. Początek majówki z napływem suchego powietrza. Dni coraz cieplejsze, nie zabraknie słońca. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad znaczną częścią Europy rozbudowuje się wyż, a to dla nas bardzo dobra wiadomość przy okazji zbliżającej się majówki. Najbliższe dni zapowiadają się suche, chmur nie będzie zbyt wiele, co przypłacimy chłodnawymi nocami, ale pod wiosennym słońcem powietrze stopniowo nagrzeje się, co zwiastuje coraz cieplejsze dni.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (28/29 kwietnia 2022) będziemy pod wpływem wyżu Europy Zachodniej. Napływać będzie suche polarno-kontynentalne powietrze. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, nad ranem umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa i będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (29 kwietnia 2022) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Anglii. Napływać będzie suche polarno-kontynentalne powietrze. Zachmurzenie umiarkowane, a rano i pod wieczór małe. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1028 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (29/30 kwietnia 2022) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Europy Zachodniej, w suchym kontynentalnym powietrzu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1027 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (30 kwietnia 2022) pozostaniemy w zasięgu rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od północnego Atlantyku po zachodnią Rosję. Z północnego wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (30 kwietnia 2022/1 maja 2022) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ suchego polarno-kontynentalnego powietrza. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i będzie stabilne.

W niedzielę w ciągu dnia (1 maja 2022) pogodę kształtować będzie rozległy wyż rozciągający się równoleżnikowo na obszarze Europy Północnej. Ze wschodu napływać będzie suche polarno-kontynentalne powietrze. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1024 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?