KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rekord temperatury maksymalnej w Krośnie zagrożony? W najbliższych dniach będzie niemal 35°C

Na początku drugiej połowy tygodnia czeka nas rekordowy upał. Lżej odetchniemy dopiero w weekend. Na początku drugiej połowy tygodnia czeka nas rekordowy upał. Lżej odetchniemy dopiero w weekend. Fot. PixaBay

Chciało by się rzec, że najgorsze już za nami, niestety jest wręcz przeciwnie - w najbliższych dniach oczekujmy jeszcze gorszego upału. W drugiej połowie tygodnia bronić się będzie rekord temperatury maksymalnej w Krośnie, odnotowany 1 września 2015 roku i bynajmniej nie ma gwarancji tego, że będzie to obrona skuteczna. Napływ rozgrzanej i suchej zwrotnikowej masy powietrza w połączeniu z silną insolacją zaledwie półtora tygodnia po przesileniu letnim da efekt w postaci około 35°C.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (28/29 czerwca 2022) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie bardzo ciepłe zwrotnikowe powietrze. Wieczorem zachmurzenie duże, z upływem nocy większe rozpogodzenia aż do zachmurzenia małego nad ranem. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra nad ranem przejściowo pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1019 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę (29 czerwca 2022) w ciągu dnia sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ upalnego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie początkowo małe, po południu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Lokalnie późnym popołudniem niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 31°C do 32° C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (29/30 czerwca 2022) będziemy pod wpływem niżu znad Europy Zachodniej z wtórnym ośrodkiem niskiego ciśnienia nad Holandią. Z południowego wschodu napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od  18°C do 19°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie się lekko wahać.

W czwartek w ciągu dnia (30 czerwca 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Europy Zachodniej. Z południowego wschodu napływać będzie upalne i suche zwrotnikowe powietrze. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 34°C do 35°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?