KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia cieplej, możemy liczyć na przejaśnienia. Popołudniami około 25°C

W połowie tygodnia wyraźnie cieplej i trochę więcej słońca. W połowie tygodnia wyraźnie cieplej i trochę więcej słońca. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Stary niż i jego zokludowany front atmosferyczny jutro przestanie kształtować pogodę w naszym kraju. Jeszcze nad ranem i rano spodziewać się możemy dużego zachmurzenia, ale padać już nie będzie. Potem przejaśni się, a po południu temperatura wzrośnie do około 25°C. Czwartek również ciepły.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (12/13 lipca 2022) pozostaniemy jeszcze pod wpływem niżu znad Białorusi, w polarno-morskiej masie powietrza napływającego z północnego zachodu. Zachmurzenie duże, wieczorem zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (13 lipca 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Alp. Napływać będzie stare polarno-morskie powietrze z zachodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, późnym popołudniem słabnący, zachodni i północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (13/14 lipca 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Bałtyku, a wieczorem z zachodu na wschód przewędruje ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie powietrze polarno-morskie ciepłe. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (14 lipca 2022) pogodę kształtować będzie niż znad Bałtyku, a po południu od zachodu nasunie się zatoka niskiego ciśnienia z linią zbieżności poprzedzają chłodny front atmosferyczny. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1017 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?