KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koniec tygodnia wyżowy, popada w piątek nad ranem. Popołudniami nieco powyżej 20°C

Weekend z komfortem termicznym. Zachmurzenie umiarkowane. Weekend z komfortem termicznym. Zachmurzenie umiarkowane. Źródło: Ventusky

Niemiłosierny skwar zalał południowy zachód Europy. W stolicy Hiszpanii, Madrycie, temperatura każdego dnia przekracza 40°C, w Kordobie notuje się nawet 45°C. Naszemu krajowi tak ekstremalne upały nie grożą, powyżej 30°C będzie dopiero za tydzień i to raczej na krótko. Najbliższy weekend minie nam z komfortem termicznym, a o świcie odczuwalny będzie nawet lekki chłodek. Deszczu spodziewajmy się w piątek nad ranem, przelotnie pokropi też w sobotnie popołudnie, niedziela będzie natomiast wyżowa i sucha.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (14/15 lipca 2022) pogodę kształtować będzie zatoka niżu znad Bałtyku Północnego, a z zachodu na wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny, za którym nad ranem napłynie chłodniejsze polarno-morskie powietrze z północnego zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Możliwa burza. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia (15 lipca 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, tylko przejściowo rano duże. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr na ogół umiarkowany, tylko rano i pod wieczór słaby, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1017 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (15/16 lipca 2022) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który przewędruje znad Irlandii na Morze Celtyckie. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (16 lipca 2022) dostaniemy się przejściowo pod wpływ zatoki niżu znad Skandynawii, a z zachodu na wschód przemieści się front okluzji. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, przez większość dnia będzie się lekko wahać, a późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (16/17 lipca 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Morza Północnego nad Holandię. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (17 lipca 2022) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Holandii. Utrzyma się napływ chłodnego polarnomorskiego powietrza z północnego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko rano i pod wieczór małe. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1023 hPa i pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?