KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W piątek i sobotę upalnie, nawet do 34°C. Okresami zagrzmi, lżej odetchniemy w niedzielę

Tylko niedziela przyniesie krótkotrwałe wytchnienie od upałów. W piątek i sobotę możliwe burze. Tylko niedziela przyniesie krótkotrwałe wytchnienie od upałów. W piątek i sobotę możliwe burze. Fot. PixaBay

Wraz z początkiem drugiej połowy tygodnia nad Polskę wkracza pofalowany chłodny front atmosferyczny, który w nocy z czwartku na piątek przyniesie burzową aurę na zachodzie i miejscami w centrum kraju. U nas lokalnie zagrzmi kilkanaście godzin później, ale po południu temperatura osiągnie 32°C. Sobota z jeszcze silniejszym upałem, spodziewajmy się nawet 34°C, wieczór znów burzowy, a w niedzielę za frontem na krótko napłynie polarno-morskie powietrze, co da nam około 1,5 doby wytchnienia od tropikalnego powietrza.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (21/22 lipca 2022) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Utrzyma się napływ suchego powietrza zwrotnikowego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (22 lipca 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Danii, a późnym popołudniem od zachodu nasunie się mało aktywny pofalowany front atmosferyczny. Zachmurzenie małe, po południu wzrastające do umiarkowanego, lokalnie dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna od 31°C do 32°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (22/23 lipca 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przemieści się nad Bałtyk, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w ciepłym zwrotnikowym powietrzu. Początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże, wieczorem możliwe słabe zanikające burze. Potem bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (23 lipca 2022) pogodę kształtować będzie niż znad Morza Bałtyckiego. Z południa napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 33°C do 34°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1017 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (23/24 lipca 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Bałtyku. Z zachodu na wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny. Do północy pozostaniemy w powietrzu zwrotnikowym, nad ranem natomiast z zachodu napłynie nieco chłodniejsze polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże, przejściowo całkowite. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burzy przejściowo silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, przez większość nocy będzie się wahać, dopiero nad ranem zacznie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (24 lipca 2022) dostaniemy się pod wpływem wyżu przemieszczającego się znad wschodnich Niemiec nad Sudety. Z północnego zachodu napływać będzie polarno-morskie powietrze. Początkowo zachmurzenie duże z przejaśnieniami, późnym popołudniem większe rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr umiarkowany, późnym popołudniem słabnący, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, rano będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?