KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Napłynie powietrze z Afryki. W środku tygodnia popołudniami około 30°C

W połowie tygodnia słonecznie i upalnie. Będzie sucho. W połowie tygodnia słonecznie i upalnie. Będzie sucho. Fot. PixaBay

W środę pozostaniemy w nagrzewającym się powietrzu polarnym, krążącym wokół wyżu znad Bałtyku Południowo-Wschodniego. W połowie tygodnia dotrze do nas powietrze z Afryki. Będzie więc upalnie i sucho. Wiatr słaby, w środę w ciągu dnia z kierunków północnych, nocami zmienny.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (19/20 lipca 2022) będziemy pod wpływem wyżu znad Morza Bałtyckiego. Napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (20 lipca 2022) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Bałtyku. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 29°C do 30°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1022 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (20/21 lipca 2022) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się znad Zatoki Gdańskiej nad Bieszczady. Pozostaniemy w przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (21 lipca 2022) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Bieszczad. Napływać zacznie upalne i suche powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1020 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?