KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Gorące powietrze opuści nas w sobotnie popołudnie. Pod koniec tygodnia odetchniemy lżej

Piątek upalny, w sobotę po południu słońce przesłonią niskie chmury i ochłodzi się. Piątek upalny, w sobotę po południu słońce przesłonią niskie chmury i ochłodzi się. Fot. PixaBay

Piątek będzie najgorętszym dniem pierwszego tygodnia sierpnia, wraz z początkiem weekendu do Polski od zachodu wkroczy chłodny front atmosferyczny, który w sobotę przyniesie orzeźwienie. W naszej części kraju doczekamy się go dopiero po południu, wraz z nim zachmurzenie wzrośnie do całkowitego. Niedziela ciepła, ale bez stresu gorąca, z rozpogodzeniami.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (4/5 sierpnia 2022) pogodę kształtować będzie wyż znad Rosji. Ze wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (5 sierpnia 2022) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Rosji. Napływać będzie upalne i suche polarno-kontynentalne powietrze. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (5/6 sierpnia 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Bałtyku nad Finlandię. Utrzyma się napływ bardzo ciepłego polarno-kontynentalne powietrza. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia (6 sierpnia 2022) będziemy pod wpływem niżu znad Finlandii, a po południu z zachodu na wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny. Początkowo nadal napływać będzie gorące i suche polarno-kontynentalne powietrze, ale w drugiej połowie dnia z zachodu napłynie chłodniejsze i wilgotniejsze, polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie małe, potem szybko wzrośnie do dużego i całkowitego. Po południu niewykluczony słaby deszcz i mżawka. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr rano słaby, zmienny, potem umiarkowany i porywisty, północno-zachodni. Widzialność dobra, w strefie frontu chłodnego przejściowo spadająca do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (6/7 sierpnia 2022) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Finlandii. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, jedynie wieczorem umiarkowany, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1022 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (7 sierpnia 2022) od zachodu rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku. Będziemy w przetransformowanym polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1021 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?