KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Skwar powróci w drugiej połowie tygodnia. Najbliższe dni bez upałów

Początek tygodnia z komfortem termicznym. Upał wróci w najbliższy weekend. Początek tygodnia z komfortem termicznym. Upał wróci w najbliższy weekend. Źródło: Ventusky

Weekendowe ochłodzenie, mimo znacznego spadku temperatury, w naszej części kraju przebiegło bez burz dlatego, że przed frontem chłodnym napływało stabilne powietrze polarno-kontynentalne. Zagrzmiało jedynie lokalnie w linii Lidzbark Warmiński - Wrocław oraz na zachód od tej strefy. Najbliższe dni będą wyżowe, a z północnego wschodu napłynie ciepłe, ale na razie nie gorące powietrze. Powrotu bardzo wysokich temperatur - tym razem na dłużej niż w zeszłym tygodniu - spodziewajmy się za około 6-7 dób.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8 sierpnia 2022) pogodę kształtować będzie klin wyżu znad Anglii. Z północy napływać będzie chłodne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1023 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (8 sierpnia 2022) będziemy w zasięgu rozrastającego się wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Wysp Brytyjskich przez Bałtyk po Rosję. Napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (8/9 sierpnia 2022) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ polarno-morskiego starego powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa i będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (9 sierpnia 2022) pozostaniemy w zasięgu tego samego rozległego wału wysokiego ciśnienia. Napływać będzie ciepłe przetransformowane polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1025 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?