KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Noce pogodne, w dzień sporo chmur kłębiastych. Czwartek z przelotnymi opadami

Noce chłodnawe, a dni ciepłe, lecz bez upałów. W czwartek przelotnie popada. Noce chłodnawe, a dni ciepłe, lecz bez upałów. W czwartek przelotnie popada. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W środku tygodnia wciąż bez upałów, wał wysokiego ciśnienia będzie kształtować pogodę w środę, natomiast w czwartek nad zachodnią Ukrainą utworzy się płytki niż, w strefie którego wzrośnie pionowy gradient temperatury, przez co wzrośnie prawdopodobieństwo przelotnych opadów deszczu, a nawet lokalnych burz.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (9/10 sierpnia 2022) pogodę kształtować będzie rozległy wał wysokiego ciśnienia rozciągający się od Atlantyku przez Europę Środkową po zachodnią Rosję. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (10 sierpnia 2022) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Rano zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1024 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (10/11 sierpnia 2022) pozostaniemy jeszcze w zasięgu oddziaływania ww. wału wysokiego ciśnienia. Nadal napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa i będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (11 sierpnia 2022) dostaniemy się pod wpływ płytkiego lecz aktywnego niżu przemieszczającego się znad zachodniej Ukrainy nad Bieszczady. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie o równowadze chwiejnej. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz lekko porywisty, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1022 hPa, przez większość dnia będzie spadać, a późnym popołudniem wahać się. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?