KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W piątek sucho, po południu 31°C. Weekend gorący, ale możliwe burze

Weekend z przelotnym deszczem i burzami. Piątek i sobota upalne. Weekend z przelotnym deszczem i burzami. Piątek i sobota upalne. Fot. PixaBay

W najbliższy weekend przez Polskę powoli przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Najpierw nasunie się on nad województwa zachodnie, a dopiero w niedzielę dotrze na wschód naszego kraju. Piątek zapowiada się upalnie, po południu temperatura przekroczy 30°C.  W sobotę i niedzielę też gorąco, ale z tą różnicą, że możliwe będą przelotne deszcze i burze.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (18/19 sierpnia) znajdziemy się w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem znad Rosji a niżem znad Europy Zachodniej. Napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1013 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (19 sierpnia 2022) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Napływać będzie upalne zwrotnikowe powietrze. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (19/20 sierpnia 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu znad zachodniej Polski. Napływać będzie bardzo ciepłe zwrotnikowe powietrze. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1012 hPa i będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (20 sierpnia 2022) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu, który przewędruje nad Bałtyk. Utrzyma się napływ upalnego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie rano małe, z upływem dnia wzrastające do umiarkowanego i dużego. Po południu przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby, w czasie burzy przejściowo porywisty, zmienny.  Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (20/21 sierpnia 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Bałtyku. Napływać będzie ciepłe zwrotnikowe powietrze. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (21 sierpnia 2022) będziemy pod wpływem rozległego niżu rozciągającego się od północno-zachodniej przez środkowa po południowo-wschodnią Europę, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w wilgotnym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, północno-zachodni i północny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?