KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Północny wiatr i maksymalnie 21°C. Prognoza pogody na koniec sierpnia i początek września

Początek września z komfortem termicznym i korzystnymi warunkami biometeorologicznymi. Początek września z komfortem termicznym i korzystnymi warunkami biometeorologicznymi. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Stoimy u progu meteorologicznej jesieni, rozpoczynającej się 1 września. Upały odpuściły, a w najbliższych dniach pogodę ukształtuje wyż znad Morza Norweskiego. Popołudniami temperatura wzrastać będzie nieco powyżej 20°C, a ciśnienie ma być optymalne. Towarzyszyć nam będzie słaby wiatr, przeważnie z kierunków północnych, tylko w okolicach wschodu słońca - około trzy godziny przed i około trzy godziny po nastaniu dnia zmienny.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (30/31 sierpnia 2022) pogodę kształtować będzie wyż znad Morza Norweskiego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1020 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (31 sierpnia 2022) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Utrzyma się napływ chłodnego, polarno-morskiego powietrza z północnego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (31 sierpnia 2022/1 września 2022) będziemy pod wpływem wyżu, który przemieści się nad Svalbard. Utrzyma się napływ chłodnej polarno-morskiej masy powietrza. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1020 hPa i będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (1 września 2022) pogodę kształtować będzie klin wyżu znad Morza Barentsa. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie umiarkowane, późnym popołudniem małe. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, wcześnie rano zmienny, potem północny i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?