KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia będzie pochmurny. Spodziewajmy się przelotnego deszczu

W poniedziałek dużo chmur i przelotny deszcz. Przejaśnienia możliwe we wtorek. W poniedziałek dużo chmur i przelotny deszcz. Przejaśnienia możliwe we wtorek. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wpływ niżu, który sprowadza do nas przelotne deszcze, utrzyma się także na początku tygodnia. Wciąż ma napływać wilgotne powietrze o nie najwyższej temperaturze, a zatem w poniedziałek na niebie dużo chmur. Po południu ciśnienie zacznie powoli wzrastać. We wtorek napłynie nieco cieplejsze powietrze.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (11/12 września 2022) pogodę kształtować będzie niż znad Białorusi. Napływać będzie chłodne, polarno-morskie powietrze z północnego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (12 września 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Europy Wschodniej. Wciąż napływać będzie chłodne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite. Słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, dopiero późnym popołudniem słabnący, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1014 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (12/13 września 2022) dostaniemy się pod wpływ słabego wyżu znad Alp. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (13 września 2022) dostawać się zaczniemy pod wpływ niżu znad Atlantyku. Napłynie cieplejsze polarno-morskie powietrze z zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?