KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Apogeum chłodu w sobotę nad ranem. Dalsza część weekendu nieco cieplejsza

Weekend będzie cieplejszy. W sobotę więcej słońca, w niedzielę znów pogorszenie pogody. Weekend będzie cieplejszy. W sobotę więcej słońca, w niedzielę znów pogorszenie pogody. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Ciśnienie już nie wzrośnie, ale nie z powodu odsuwania się wyżu, lecz z powodu jego słabnięcia. Gdy oś antycyklonu przejdzie przez nasz region w sobotę na krótko rozpogodzi się i czeka nas chłodny pierwszy weekendowy poranek. W sobotę na dłużej niż ostatnio wyjrzy słońce, w niedzielę znów zacznie przybywać chmur, ale temperatury będą za to trochę wyższe.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (22/23 września 2022) pogodę kształtować będzie niż znad Białorusi. Pozostaniemy w powietrzu arktyczno-morskim. Zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (23 września 2022) pozostaniemy jeszcze w zasięgu oddziaływania wypełniającego się niżu znad Białorusi. Napływać będzie chłodne arktyczno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (23/24 września 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Sudetów. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Nad ranem możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do bardzo słabej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1019 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (24 września 2022) będziemy pod wpływem wyżu, który do wieczora przewędruje nad Bieszczady. Napływać zacznie nieco cieplejsze polarno-morskie powietrze. Początkowo zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (24/25 września 2022) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1018 hPa i będzie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (25 września 2022) dostaniemy się pod wpływ rozległego niżu rozciągającego się od Finlandii po Europę Południowo-Zachodnią z ośrodkiem wtórnym nad Zatoką Genueńską. Od południa nasuwać się zacznie ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy w polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami - głównie po południu - opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby wzmagający się do umiarkowanego, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?