KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Deszcz popada w niedzielę nad ranem. Reszta weekendu sucha, nie zabraknie słońca

W piątek i sobotę słonecznie i ciepło. Niedziela chłodniejsza, nad ranem opady deszczu. W piątek i sobotę słonecznie i ciepło. Niedziela chłodniejsza, nad ranem opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Znajdujemy się w strumieniu cyrkulacji zachodniej, w której to niże wędrujące na wschód przeplatają się z krótkimi okresami panowania wyżu, taka sytuacja meteorologiczna utrzyma się do końca tygodnia. Spodziewajmy się zatem wahań ciśnienia. Dominować będzie sucha i słoneczna pogoda, chociaż w niedzielę nad ranem przewidujemy przejście frontu chłodnego, w strefie którego wystąpią opady deszczu.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (6/7 października 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad północnych Czech nad wschodnią Polskę. Z zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Nad ranem mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra pogarszająca się stopniowo do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, w pierwszej połowie nocy pozostanie bez większych zmian, potem pozostanie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (7 października 2022) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który odsunie się nad Ukrainę. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko rano w obszarze występowania mgieł miejscami przejściowo całkowite. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność rano bardzo słaba, potem szybko poprawi się do dobrej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1031 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (7/8 października 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Norweskiego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1023 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (8 października 2022) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu, który przemieści się nad północną Skandynawię. Utrzyma się napływ ciepłego, zwrotnikowego powietrza. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (8/9 października 2022) będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad północnej Skandynawii na Morze Barentsa, a w drugiej połowie nocy z zachodu na wschód przewędruje związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Wieczorem zachmurzenie małe i umiarkowane, potem duże i całkowite. W drugiej połowie nocy i nad ranem opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, nad ranem w strefie frontu chłodnego umiarkowany i porywisty, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra, w opadach deszczu pogorszenie widzialności do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (9 października 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad zachodnich Czech nad Karpaty. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, dopiero późnym popołudniem małe. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1026 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?