KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koniec tygodnia zapoczątkuje kilkudniowe ocieplenie. W sobotę deszcz, a niedziela słoneczna

Koniec tygodnia ze wzrostem ciśnienia i temperatury. W sobotę przewaga chmur, zaś w niedzielę więcej słońca. Koniec tygodnia ze wzrostem ciśnienia i temperatury. W sobotę przewaga chmur, zaś w niedzielę więcej słońca. Fot. PixaBay

Nadchodzi kilkudniowe ocieplenie i choć nie będzie to klasyczne babie lato, to przed nami wysokie jak październik temperatury. W sobotę będzie sporo chmur, spodziewać się możemy nawet słabego deszczu, a w niedzielę na dłużej pokaże się słońce.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (13/14 października 2022) pozostaniemy jeszcze pod wpływem wyżu znad Ukrainy. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (14 października 2022) dostaniemy się pod wpływ rozległego niżu znad północno-zachodniej Europy. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1020 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (14/15 października 2022) pozostaniemy w zasięgu tego samego rozległego niżu. Utrzyma się napływ ciepłego, polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (15 października 2022) pogodę kształtować będzie płytka zatoka niżowa z frontem okluzji. Napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, jedynie rano możliwe większe przejaśnienia. Słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr na ogół umiarkowany, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (15/16 października 2022) początkowo będziemy jeszcze w zasięgu oddziaływania zatoki niżowej z frontem okluzji, a potem rozbuduje się klin wyżu znad Rosji. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie z południowego zachodu. Wieczorem zachmurzenie duże i zanikające opady deszczu, potem zanik opadów i liczne przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (16 października 2022) pogodę kształtować będzie umacniający się wyż, który rozciągać się będzie przez obszar południowej, środkowej i częściowo wschodniej Europy. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1024 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?