KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Meteorolog IMGW: bomba ciepła nad Polską; w poniedziałek nawet 23 st. C

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. archiwum PAP

W weekend nad Polską wybuchnie bomba ciepła - kulminacja w poniedziałek. Będzie słonecznie i z temperaturą do 23 st. C – informuje rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

REKLAMA


- W weekend wybuchnie mam ciepło, prawdziwa bomba ciepła - mówi meteorolog. Jednak zanim to nastąpi aura pozwoli nam się przygotować na nadejście polskiej złotej jesieni.

- W czwartek możemy liczyć na 18–19 stopni, w piątek podobnie. W sobotę musimy jeszcze uważać, bo w Polsce południowo-wschodniej będą ciągłe deszcze. Przelotnie popada również w południowo zachodniej części kraju, czyli w woj. dolnośląskim, opolskim, a także w Małopolsce. Po tych opadach przyjdzie ciepłe powietrze - przewiduje Walijewski.

Już w niedzielę na termometrach 21 stopni, aż 23 w poniedziałek i to nie tylko na południu, ale również w centrum i na zachodzie. We wtorek w centrum, na południu i wschodzie nadal 21 stopni Celsjusza. - Będzie słońce, czyli pokaz polskiej złotej jesieni w całej krasie - podkreśla.

Noce będą również ciepłe, od ok. 8–9 stopni, tylko na Wybrzeżu i Pomorzu trochę chłodniej.

Niestety we wtorek na zachodzie się ochłodzi, temperatura spadnie do 16 stopni. Od środy w całym kraju już tylko od 12 do 16 stopni.

  • autor: wnk/ jann/, (PAP)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?