KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W piątek nad ranem pierwszy jesienny przymrozek. Weekend przyniesie ocieplenie

Weekend dość ciepły, lecz na niebie będzie sporo chmur. Słaby deszcz możliwy w sobotę wieczorem. Weekend dość ciepły, lecz na niebie będzie sporo chmur. Słaby deszcz możliwy w sobotę wieczorem. Źródło ČHMÚ (Chmi.cz)

W piątek nad ranem spodziewamy się pierwszego tej jesieni spadku temperatury powietrza poniżej 0°C. Dzień rozpocznie się słonecznie, potem zachmurzenie wzrośnie, a w najcieplejszym momencie dnia, który wypadnie wczesnym popołudniem, termometry wskażą 12°C. Weekend także ze sporym zachmurzeniem, ale popada tylko słabo i przelotnie, w sobotę wieczorem. Będzie dość ciepło.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (20/21 października 2022) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad zachodniej Ukrainy, w przetransformowanym, suchym, arktycznym powietrzu. Bezchmurnie, tylko nad ranem zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa i będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (21 października 2022) dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Atlantyku oraz ciepłego frontu atmosferycznego, za którym z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie małe i umiarkowane, potem jednak stopniowo będzie wzrastać, aż do całkowitego w godzinach popołudniowych. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami lekko porywisty, z kierunków południowych. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, potem niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (21/22 października 2022) pozostaniemy pod wpływem rozległego niżu znad Atlantyku. Napływać będzie ciepłe, polarno-morskie powietrze z południowego zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad ranem słabnący, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1017 hPa i będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia (22 października 2022) znajdziemy się pod wpływem niżu rozciągającego się od Atlantyku przez Wyspy Brytyjskie po Morze Norweskie. Nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (22/23 października 2022) pogodę kształtować będzie płytki niż wtórny przemieszczający się znad Litwy nad Białoruś wraz z mało aktywnym frontem okluzji. Napływać będzie powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1020 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (23 października 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Alp. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1022 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?