KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia wzrost ciśnienia. Wyż zapewni nam więcej słońca

W połowie tygodnia wzrost ciśnienia. Będzie sporo słońca, popołudniami do 16°C. W połowie tygodnia wzrost ciśnienia. Będzie sporo słońca, popołudniami do 16°C. Fot. PixaBay

Dzisiejszy front chłodny przyniósł w większości kraju co najmniej przelotne deszcze, ale gdzieniegdzie przeszły również burze, a przecież to już koniec października i szczyt aktywności burzowej mamy już dawno za sobą. W środku tygodnia wzrost ciśnienia i rozbudowa wyżu od strony południowej. Będzie więcej słońca i nadal dosyć ciepło.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (25/26 października 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Austrii. Napłynie nieco chłodniejsze i wilgotniejsze polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie umiarkowane, wieczorem duże. Nad ranem silne zamglenia, lokalnie niewykluczona mgła. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej i bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (26 października 2022) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się nad Rumunię. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność słaba poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1023 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (26/27 października 2022) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rumunii, w ciepłym i wilgotnym polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1026 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (27 października 2022) pogodę nadal kształtować będzie wyż znad Rumunii. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie duże, potem na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?