KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend dość ciepły, z południowym wiatrem. Wieczór zapadnie już o 17:00

Weekend z wysokimi temperaturami. Napłynie zwrotnikowe powietrze. Weekend z wysokimi temperaturami. Napłynie zwrotnikowe powietrze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Ostatnia niedziela października minie pod znakiem zmiany czasu na zimowy, gdy o 3:00 nad ranem cofniemy zegar na godzinę 2:00. Mimo coraz bardziej zaawansowanej jesieni będzie dość ciepło. Całodobowo notować będziemy  kilkanaście stopni Celsjusza - bliżej dziesięciu będzie nocami, a bliżej dwudziestu popołudniami.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (27/28 października 2022) pogodę kształtować będzie wyż znad Rumunii. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Nad ranem miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (28 października 2022) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rumunii, w coraz cieplejszym powietrzu napływającym z południowego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1028 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (28/29 października 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Skandynawii, a nad ranem od zachodu nasunie się ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże, nad ranem całkowite, możliwy słaby deszcz i mżawka. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa i będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia (29 października 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Rumunii. Napływać zacznie ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (29/30 października 2022) pogodę kształtować będzie ten sam wyż znad Rumunii. Będziemy w powietrzu zwrotnikowym starym. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1024 hPa i zacznie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (30 października 2022) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ przetransformowanego zwrotnikowego powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1024 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?