KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek słonecznie i do 20°C. We Wszystkich Świętych więcej chmur, ale bez opadów

W poniedziałek do 20°C. We Wszystkich Świętych trochę chłodniej i więcej chmur, ale bez opadów. W poniedziałek do 20°C. We Wszystkich Świętych trochę chłodniej i więcej chmur, ale bez opadów. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Do Polski dotarło zwrotnikowe powietrze. Nawet półtora kilometra ponad naszymi głowami jest 15°C, a na naszej wysokości popołudniami jeszcze cieplej - w kotlinach sudeckich aż 25°C! U nas dniem z najwyższą temperaturą maksymalną będzie poniedziałek, wtedy słońce podgrzeje powietrze do 20°C. We wtorek zachmurzenie wzrośnie, ale pozostaniemy w obszarze wyżu, więc padać nie będzie. O przymrozkach rzecz jasna nie ma mowy, ale od połowy tygodnia z dnia na dzień będzie coraz chłodniej.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (30/31 października 2022) pogodę kształtować będzie wyż znad Europy Środkowo-Wschodniej. Napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane, nad ranem duże. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (31 października 2022) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe, jedynie rano umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1022 hPa i pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (31 października/1 listopada 2022) pogodę kształtować będzie wyż odsuwający się nad Rumunię. Napływać będzie powietrze zwrotnikowe stare z południa. Wieczorem zachmurzenie umiarkowane, potem duże i całkowite. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i nad ranem zacznie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia (1 listopada 2022) pozostaniemy jeszcze, podobnie jak i reszta kraju, w zasięgu wyżu znad Rumunii. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1020 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?