KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Piątek suchy, weekend pochmurny i wilgotny. Okresami popada deszcz

Weekend będzie pochmurny. Okresami mżawka i mgły, bądźmy uważni na drogach. Weekend będzie pochmurny. Okresami mżawka i mgły, bądźmy uważni na drogach. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nadchodzi pogorszenie pogody. Jeszcze w piątek będzie dość przyjemnie, choć utrzymujący się od czwartkowego przedpołudnia spadek ciśnienia okaże się zapowiedzią zmian. Weekend już pochmurny, z okresowymi opadami deszczu i mżawką. Jedyną zaletą tej pogody będą cieplejsze noce.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (3/4 listopada 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Europy Zachodniej. Napływać będzie ciepłe polarno-morskie powietrze z południa. Zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1017 hPa i będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (4 listopada 2022) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad zachodniej Europy. Utrzyma się napływ ciepłego, polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (4/5 listopada 2022) pozostaniemy w zasięgu tego samego rozległego niżu. Od zachodu nasuwać się zacznie chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże i całkowite, jedynie wczesnym wieczorem możliwe przejaśnienia. Nad ranem słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie powoli wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (5 listopada 2022) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Utrzyma się napływ ciepłego i wilgotnego polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1015 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (5/6 listopada 2022) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w strefie frontu atmosferycznego. Napływać znacznie chłodniejsze i bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Mgła ograniczająca widzialność do 800 metrów, okresami również mżawka. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1018 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (6 listopada 2022) będziemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia w strefie rozmywającego się frontu atmosferycznego, a napływać będzie stare polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie całkowite. Okresami mżawka oraz mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność słaba i bardzo słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?