KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wysokie ciśnienie i całkiem sporo słońca. Długi weekend pod znakiem wyżu

Rozbudowa silnego wyżu zagwarantuje nam całkiem przyjemny długi weekend. Rozbudowa silnego wyżu zagwarantuje nam całkiem przyjemny długi weekend. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Już przed przejściem frontu atmosferycznego, w czwartek nad ranem, ciśnienie zacznie wzrastać. Dzień zapowiada się brzydki, panować będzie stereotypowa listopadowa szaruga, lecz kolejne dni, a więc długi weekend, będą zdecydowanie lepsze.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (10/11 listopada 2022) od południowego zachodu rozbudowywać się będzie silny wyż znad Alp. Napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa i będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (11 listopada 2022) pogodę kształtować będzie wyż znad Europy Środkowo-Wschodniej. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie duże, potem na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1034 hPa, rano będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (11/12 listopada 2022) pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu. Napływać będzie polarno-morskie ciepłe powietrze z zachodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1034 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (12 listopada 2022) wpływ na pogodę nadal wywierać będzie wyż znad Europy Środkowo-Wschodniej. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (12/13 listopada 2022) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa i będzie stabilne.

W niedzielę w ciągu dnia (13 listopada 2022) pozostanie pod wpływem tego samego wyżu, w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1032 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?