KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W piątek spadnie śnieg, w nocy z soboty na niedzielę nawet -10°C. Atak zimy potrwa kilka dni

Weekend mroźny, z pokrywą śnieżną. W sobotę wieczorem zła jakość powietrza. Weekend mroźny, z pokrywą śnieżną. W sobotę wieczorem zła jakość powietrza. Fot. KrosnoCity.pl

Czas na pierwszy śnieg. Mamy już drugą połowę listopada i choć o pierwszym tchnienie zimy rokrocznie mówi się wiele i tworzy ono medialny szum, to jednak nie powinniśmy się mu przesadnie dziwić. Nadchodzący weekend będzie biały, ponieważ śnieg, który spadnie w piątek, utrzyma się w kolejnych dniach. Końcówka tygodnia, szczególnie noc z soboty na niedzielę, będzie mroźna. Wygląda na to, że ów atak zimy nie potrwa długo i już w przyszłym tygodniu powróci jesienna aura.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (17/18 listopada 2022) pogodę kształtować będzie rozległy układ niskiego ciśnienia rozciągający się od Wysp Brytyjskich po Krym wraz z pofalowanym frontem atmosferycznym. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, nad ranem opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1004 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (18 listopada 2022) będziemy w zasięgu rozległego niżu, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne, arktyczne powietrze. Zachmurzenie całkowite i opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1004 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (18/19 listopada 2022) pozostaniemy pod wpływ niżu, w strefie rozmywającego się chłodnego frontu atmosferycznego. Utrzyma się napływ mroźnego powietrza arktycznego. Zachmurzenie całkowite i słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1008 hPa i będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (19 listopada 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad północno-zachodniej Rosji. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie umiarkowane, rano duże. Pod wieczór rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra, wieczorem pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (19/20 listopada 2022) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Pozostaniemy w mroźnym arktycznym powietrzu. Wieczorem bezchmurnie, z upływem nocy stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. Miejscami mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -10°C do -9°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do słabej i bardzo słabej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1019 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, a potem pozostanie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (20 listopada 2022) pozostaniemy na skraju Wyżu Rosyjskiego. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, przez większość dnia będzie spadać, po południu natomiast przejściowo ustabilizuje się. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?