KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę spadek, a w czwartek wzrost ciśnienia. Mróz zelżeje

W środku tygodnia mróz zelżeje, a przejściowo nawet ustąpi. Najpierw spadek, a potem wzrost ciśnienia. W środku tygodnia mróz zelżeje, a przejściowo nawet ustąpi. Najpierw spadek, a potem wzrost ciśnienia. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W środku tygodnia dostaniemy się pod wpływ niżu i frontu atmosferycznego, który wyprze arktyczne, a wprowadzi polarno-morskie, mocno przetransformowane, ale cieplejsze powietrze. Środa będzie jeszcze mroźna, a w czwartek termometry wskazywać będą około 0°C, przez kilka godzin nawet tę granicę przekraczając.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (13/14 grudnia 2022) pozostaniemy jeszcze w zasięgu słabnącego i odchodzącego znad Rumunii nad Morze Czarne wyżu. Zachmurzenie duże, nad ranem przejaśnienia. Temperatura minimalna od -8°C do -7°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1016 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, a potem zacznie spadać.

W środę w ciągu dnia (14 grudnia 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Alp i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, wieczorem wzrastające do całkowitego, aż do wystąpienia słabych opadów śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (14/15 grudnia 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Alp, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego. Napływać zacznie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1004 hPa, wieczorem będzie spadać, a nad ranem zacznie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (15 grudnia 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu, w strefie frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Wieczorem mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do słabej i bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?