KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend z lekkim mrozem. W niedzielę wiatr zmieni kierunek, co będzie początkiem zmian

W sobotę słabo poprószy śnieg. Niedzielna zmiana kierunku wiatru będzie zapowiedzią zmian. W sobotę słabo poprószy śnieg. Niedzielna zmiana kierunku wiatru będzie zapowiedzią zmian. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Ostatnie dni mijają nam przy panowaniu pochmurnego wyżu blokującego strumień cyrkulacji zachodniej, jednak nadchodzi kres takiej sytuacji meteorologicznej. Niebawem powietrze znad Atlantyku zacznie napływać do Polski, co zwiastuje wyższe temperatury, ale w zamian za więcej opadów i silniejszy wiatr w tygodniu przyszłym. Ostatni weekend stycznia jednak jeszcze ze słabym mrozem, w sobotę prognozujemy ponadto słabe opady śniegu.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (26/27 stycznia 2023) znajdziemy się pomiędzy klinem wyżu znad Atlantyku sięgającego Skandynawii a niżem znad południowo-wschodniej Europy. Napływać będzie mroźne, przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (27 stycznia 2023) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1021 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (27/28 stycznia 2023) dostaniemy się pod wpływ płytkiej zatoki niżu znad Morza Czarnego i mało aktywnego frontu zokludowanego. Napływać będzie stare powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie powoli wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (28 stycznia 2023) sytuacja baryczna nie zmieni się znacząco. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (28/29 stycznia 2023) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania wypełniającego się niżu znad Morza Czarnego. Utrzyma się napływ przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1027 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (29 stycznia 2023) od zachodu rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?