KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środek tygodnia z częstymi opadami mieszanymi. Temperatura od 0°C do 3°C

W połowie tygodnia opady mieszane i dodatnia temperatura. Mroźna zima przyjdzie za kilka dni. W połowie tygodnia opady mieszane i dodatnia temperatura. Mroźna zima przyjdzie za kilka dni. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Trwa okres z cyrkulacją północno-zachodnią, a zatem póki co ciąg dalszy pogody z wahaniami ciśnienia, okresowymi opadami deszczu, najczęściej o charakterze przelotnym i wiatrem z kierunków zachodnich. W połowie tygodnia mokro, wystąpią opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w czwartek może pojawić się także krupa śnieżna, czyli hydrometeory przypominające kulki styropianu. Temperatura dość stabilna, przez cały czas zawierająca się w przedziale od 0°C do 3°C. Za kilka dni, wraz z rozbudową wyżu, spłynie do nas mroźne powietrze z Arktyki.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (31 stycznia 2023/1 lutego 2023) będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Szwecji nad Bałtyk. Z zachodu na wschód przewędruje front zokludowany. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu, przejściowo deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni, nad ranem wzmagający się do umiarkowanego, porywistego i skręcający na zachodni. Widzialność zmienna, od umiarkowanej w opadach śniegu do bardzo dobrej okresami nad ranem. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, w pierwszej połowie nocy będzie spadać, a nad ranem zacznie lekko wzrastać.

W środę w ciągu dnia (1 lutego 2023) znajdziemy się w zasięgu oddziaływania niżu przemieszczającego się znad Morza Bałtyckiego nad Łotwę. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, późnym popołudniem słabnący, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (1/2 lutego 2023) pogodę kształtować będzie niż znad Łotwy wraz z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Danii przez Bałtyk nad północną Polskę. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie o równowadze chwiejnej. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami, zwłaszcza w trakcie opadów przelotnych porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność zmienna, od umiarkowanej do bardzo dobrej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1010 hPa i będzie się wahać.

W czwartek w ciągu dnia (2 lutego 2023) będziemy pod wpływem niżu odchodzącego nad Rosję oraz ośrodka wtórnego wychodzącego znad Polski na Ukrainę. Po południu z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje front okluzji. Wciąż napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże wzrastające do całkowitego. Opady śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność bardzo dobra, po południu pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, przez większość dnia będzie się lekko wahać, wieczorem natomiast zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?