KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ciśnienie już jest wysokie, i wciąż wzrasta! Początek tygodnia mroźny, z prószącym śniegiem

Noc z poniedziałku na wtorek mroźna. W ciągu dnia poprószy śnieg. Noc z poniedziałku na wtorek mroźna. W ciągu dnia poprószy śnieg. Fot. archiwum

Wraz z przejściem frontu okluzji zgiętego wstecz, co nastąpiło o 7:00 nad ranem w sobotę, nad Krosno napłynęło mroźne powietrze z Arktyki. W tym samym momencie wiatr skręcił na północny i zaczęło szybko wzrastać ciśnienie. W połowie tygodnia wskazania barometrów będą jeszcze wyższe.  Przed nami mroźne dni, z temperaturami wyraźnie "na minusie". Noc z poniedziałku na wtorek z rozpogodzeniami w godzinach wieczornych oraz spadkiem temperatury do -12°C, dzień wprawdzie cieplejszy, ale pochmurny, z prószącym śniegiem.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 lutego 2023) pogodę kształtować będzie sięgający nad Polskę klin wyżu znad Anglii. Z północy napływać będzie mroźne arktyczne powietrze. Zachmurzenie duże, słabe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -8°C do -7°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1038 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (6 lutego 2023) będziemy pod wpływem silnego wyżu rozbudowującego się nad zachodnią Polską. Pozostaniemy w mroźnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Początkowo słabe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1040 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (6/7 lutego 2023) pozostaniemy pod wpływem silnego wyżu znad Kotliny Jeleniogórskiej. Utrzymywać się będzie napływ mroźnego powietrza arktycznego. Zachmurzenie małe, w drugiej połowie i nad ranem szybko wzrastające najpierw do umiarkowanego, a potem do dużego. Temperatura minimalna od -12°C do -11°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1041 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (7 lutego 2023) dostaniemy się pod wpływ bardzo płytkiej zatoki niżu znad Morza Czarnego. Pozostaniemy w mroźnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1040 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?