KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę i czwartek więcej słońca. Okres dobrej pogody nie potrwa jednak długo

W środę i czwartek rozpogodzenia. Popołudniami nadal około 5°C. W środę i czwartek rozpogodzenia. Popołudniami nadal około 5°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Na rozpogodzenia poczekać musimy do środowego południa, czwartek też zapowiada się dość przyjemnie. Pozostaniemy w zasięgu wyżu, ale ciśnienie zacznie spadać, co okaże się zapowiedzią załamania pogody od piątku począwszy.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (14/15 lutego 2023) początkowo będziemy w zasięgu oddziaływania niżu znad Rosji i związanego z nim mało aktywnego frontu chłodnego, jednak w połowie nocy od zachodu rozbuduje się wyż znad Małopolski. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie całkowite, okresami mżawka. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego, nad ranem okresami cisza. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (15 lutego 2023) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się nad Rumunię. Z zachodu napływać zacznie cieplejsze i suchsze powietrze polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie duże, potem większe rozpogodzenia, aż do zachmurzenia małego w godzinach popołudniowych. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1033 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (15/16 lutego 2023) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rumunii. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, wschodni skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (16 lutego 2023) pozostaniemy jeszcze w zasięgu słabnącego wyżu znad Rumunii. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1027 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?