KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Po słonecznym poniedziałkowym poranku powrócą wiatr i deszcz. Ciepło, we wtorek do 9°C

W poniedziałek rano słonecznie i sucho, potem wróci deszczowa i wietrzna aura. We wtorek na termometrach 9°C. W poniedziałek rano słonecznie i sucho, potem wróci deszczowa i wietrzna aura. We wtorek na termometrach 9°C. Źródło: Ventusky

Po mokrym niedzielnym dniu wieczorem rozbuduje się wyż i przez całą noc rozpoczynającą nowy tydzień spodziewamy się wzrostu ciśnienia, a nad ranem przy rozpogodzeniach i nieco słabszym wietrze na kilka godzin temperatura spadnie poniżej 0°C. Słonecznie i sucho zapowiada się też poniedziałkowy poranek. Ciśnienie będzie jednak coraz szybciej spadać, co okaże się zwiastunem przejścia kolejnego niżu z opadami deszczu i porywistym wiatrem, występującymi od godzin wieczornych. Wtorek deszczowy i wietrzny, ale za to ciepły.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (19/20 lutego 2023) od zachodu rozbuduje się klin wyżu znad Francji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko wieczorem miejscami duże. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr w pierwszej połowie nocy umiarkowany, okresami porywisty, potem słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (20 lutego 2023) dostaniemy się pod wpływ głębokiego niżu przemieszczającego się znad Norwegii przez Szwecję nad Bałtyk Centralny. Około południa z zachodu na wschód przewędruje ciepły front atmosferyczny, za którym w drugiej połowie dnia napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie umiarkowane, potem duże i całkowite. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr rano słaby, potem umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie szybko spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (20/21 lutego 2023) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Morza Bałtyckiego przez Łotwę nad Białoruś. Znajdziemy się w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, w ciepłym i dość wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C, wystąpi wczesnym wieczorem. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1010 hPa, będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia (21 lutego 2023) będziemy pod wpływem niżu odchodzącego nad Rosję, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Utrzyma się napływ ciepłego i dość wilgotnego, polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?