KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pod koniec tygodnia dostaniemy się pod wpływ niżu. Słabo i przelotnie popada śnieg

Weekend z przelotnymi opadami śniegu. Ciśnienie spadnie. Weekend z przelotnymi opadami śniegu. Ciśnienie spadnie. Fot. PixaBay

Na większe ocieplenie póki co niestety nie ma szans, pod koniec tygodnia dostaniemy się pod wpływ niżu znad północno-wschodniej Europy, w którego tylnej części napłynie powietrze arktyczno-morskie z przelotnymi opadami śniegu. A zatem nadal nocami wystąpią przymrozki, w dzień będzie "na plusie", ale wzrośnie zachmurzenie i prędkość wiatru, a okresami wystąpią także opady przelotne.

REKLAMA


W nocy z czwartek na piątek (2/3 marca 2023) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad północnego Atlantyku. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Bezchmurnie. Dopiero nad ranem silne zamglenia, a gdzieniegdzie nawet mgły ograniczające widzialność do 500 metrów, a w obszarze ich występowania możliwy wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do słabej i bardzo słabej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1022 hPa, do rana nieznacznie spadnie.

W piątek w ciągu dnia (3 marca 2023) będziemy w zasięgu słabnącego klina wyżu znad północnego Atlantyku. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1020 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (3/4 marca 2023) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Zatoki Fińskiej nad Estonię. Napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1018 hPa i będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (4 marca 2023) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się nad zachodnią Rosję wraz z nasuwającym się z północy chłodnym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i całkowitego. Pod wieczór słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (4/5 marca 2023) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Rosji wraz z chłodnym frontem atmosferycznym odchodzącym na południe. Napływać zacznie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1013 hPa, będzie się nieznacznie wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (5 marca 2023) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Rosji. Napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w trakcie opadów przelotnych porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność od umiarkowanej w opadach przelotnych do bardzo dobrej w trakcie przejaśnień. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?