KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia będzie ciepło, w czwartek do 17 stopni. W środę rano uważajmy na gęste mgły

Po chłodnym i mglistym środowym poranku znów napływać zacznie ciepłe powietrze. Po chłodnym i mglistym środowym poranku znów napływać zacznie ciepłe powietrze. Źródło: Ventusky

Po wtorku z opadami deszczu wieczorem rozpogodzi się, a wiatr ucichnie, co spowoduje po pierwsze spadek temperatury, a po drugie utworzenie się gęstych mgieł oraz powstałych z ich uniesienia chmur Stratus. Około 8:00 mgły i wspomniane chmury powinny szybko zanikać, a zarówno w środę, jak i w czwartek możemy liczyć na słońce, choć niebo z pewnością nie będzie bezchmurne. W czwartek z południowego zachodu napłynie do nas ciepłe powietrze i znów poczujemy wiosnę. Po południu temperatura wzrośnie do 17°C.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (21/22 marca 2023) dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Austrii nad Węgry. Napływać będzie chłodne i coraz wilgotniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Po północy mgły, miejscami gęste, ograniczające widzialność do 100 metrów oraz wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny, wieczorem przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (22 marca 2023) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Atlantyku, a z zachodu na wschód przewędruje ciepły front atmosferyczny. Po południu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Tylko rano zanikająca mgła, początkowo ograniczająca widzialność do 100 metrów, a w obszarze jej występowania przejściowo zachmurzenie całkowite. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność zła szybko poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1016 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (22/23 marca 2023) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad północnego Atlantyku. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (23 marca 2023) pozostaniemy w ciepłym wycinku rozległego niżu rozciągającego się od północnego Atlantyku po Skandynawię. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?