KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek pochmurny i deszczowy. We wtorek przelotne opady śniegu i przymrozki

Poniedziałek deszczowy, a we wtorek pogoda w kratkę i przelotne opady śniegu. Poniedziałek deszczowy, a we wtorek pogoda w kratkę i przelotne opady śniegu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad południowo-wschodnią połowę naszego kraju nasuwa się front atmosferyczny oddzielający powietrze polarno-morskie od arktyczno-morskiego. Opady deszczu z nim związane rozpoczną się w niedzielę późnym wieczorem i potrwają przez prawie cały poniedziałek, dopiero u schyłku dnia zanikając. Po południu ciśnienie zacznie wzrastać i przez kilka godzin porywiście powieje. We wtorek nad ranem wystąpi przymrozek i wystąpią przelotne opady krupy śnieżnej i śniegu. Niewykluczona nawet lokalna burza.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27 marca 2023) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Bałkanów i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Napływać będzie wilgotne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, tylko wczesnym wieczorem możliwe niewielkie przejaśnienia. Opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1003 hPa i będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (27 marca 2023) pozostaniemy pod wpływem niżu przemieszczającego się nad Rumunię, w strefie aktywnego frontu atmosferycznego. Późnym popołudniem z północnego zachodu napływać zacznie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr do południa słaby, zmienny, po południu wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 999 hPa, po południu zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (27/28 marca 2023) będziemy w tylnej części niżu przemieszczającego się nad Mołdawię. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami w drugiej połowie nocy. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, wieczorem porywisty, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1010 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (28 marca 2023) pozostaniemy w tylnej części niżu, który przewędruje nad Ukrainę. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej. Lokalnie niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami, zwłaszcza w trakcie opadów przelotnych porywisty, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Widzialność zmienna, od umiarkowanej do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?