KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środa pogodna, z bardzo dobrą widzialnością. W czwartek porywisty wiatr i więcej chmur

Środa chłodna, ale słoneczna i sucha. W czwartek wzrost zachmurzenia i prędkości wiatru. Środa chłodna, ale słoneczna i sucha. W czwartek wzrost zachmurzenia i prędkości wiatru. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Znad Alp na południowy wschód przemieszcza się wyż, dzięki któremu środa minie nam z błękitnym niebem, rano zupełnie bezchmurnym, w ciągu dnia co prawda w wyniku termiki wypracowanej utworzy się trochę chmur kłębiastych, ale z pewnością nie będzie już padać. Arktyczne powietrze będzie bardzo czyste, zwłaszcza do zachodu słońca, wieczorem jakość powietrza może się nieznacznie pogorszyć. W czwartek natomiast nasuwać się zacznie kolejny niż, południowy wiatr wyraźnie się wzmoże. Z pewnością nie będzie też już tak pogodnie jak dobę wcześniej.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (28/29 marca 2023) dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Alp nad Węgry. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu arktycznym napływającym z północnego zachodu. Wieczorem zachmurzenie umiarkowane i duże, w drugiej połowie nocy rozpogodzenia do nieba bezchmurnego. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, wieczorem umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1022 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (29 marca 2023) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się nad Bałkany. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i suche powietrze arktyczne. Rano bezchmurnie, potem zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, do południa okresami umiarkowany, północno-zachodni, pod wieczór skręcający na południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1024 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (29/30 marca 2023) pozostaniemy jeszcze w zasięgu oddziaływania wyżu odsuwającego się znad Bałkanów nad Morze Egejskie, w suchym powietrzu arktycznym starym. Wieczorem bezchmurnie, potem zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (30 marca 2023) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Północnego i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Napływać zacznie cieplejsze polarno-morskie powietrze z zachodu. Rano zachmurzenie umiarkowane, potem duże. Po południu słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1018 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?