KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia słonecznie, ciepło i sucho. Maksymalnie 24°C, ciśnienie będzie spadać

Środek tygodnia pogodny, ciepły i suchy. Środek tygodnia pogodny, ciepły i suchy. Fot. PixaBay

Wyż znad północnego Atlantyku sprowadza do nas suche powietrze, w połowie tygodnia spodziewajmy się jeszcze wyższych temperatur, zwłaszcza w ciągu dnia. W czwartek po południu zanotujemy 24°C, wprawdzie ciśnienie będzie spadać, ale na opady nie ma szans, na niebie królować będzie słońce, a tworzyć się mogą jedynie niegroźne chmury kłębiaste, którym towarzyszyć będzie trochę chmur pierzastych piętra wysokiego.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (30/31 maja 2023) pogodę kształtować będzie wyż znad północnego Atlantyku. Będziemy w suchej masie powietrza polarno-morskiego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (31 maja 2023) będziemy pod wpływem słabnącego klina wyżu znad północnego Atlantyku. Napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1023 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (31 maja 2023/1 czerwca 2023) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (1 czerwca 2023) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie suche powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1017 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?