KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W piątek i sobotę wciąż parno i burzowo. Od niedzieli spokojniej, ale i chłodniej

W piątek i sobotę nadal możliwe burze, od niedzieli natomiast chłodniej. W piątek i sobotę nadal możliwe burze, od niedzieli natomiast chłodniej. Fot. PixaBay

Pozostajemy w wilgotnym i niestabilnym powietrzu, w obszarze oddziaływania niżu. Dopiero u schyłku tygodnia, gdy do naszego kraju zbliży się wyż i zmieni się kierunek napływu, zacznie docierać stabilne, ale jednocześnie chłodniejsze powietrze z północnego wschodu. W piątek i sobotę liczmy się jeszcze z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami, niedziela już bez wyładowań atmosferycznych.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (8/9 czerwca 2023) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie wilgotne powietrze z południowego wschodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Silne zamglenia, a miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej i złej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1015 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (9 czerwca 2023) pogodę kształtować będzie zatoka rozległego niżu znad południowej Europy. Napływać będzie wilgotne i niestabilne powietrze z południowego wschodu. Zachmurzenie duże, okresami całkowite. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, w czasie burz przejściowo porywisty, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (9/10 czerwca 2023) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania niżu znad południowej Europy, w wilgotnej masie powietrza napływającego z południowego wschodu. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (10 czerwca 2023) sytuacja baryczna nie ulegnie znaczącej zmianie. Utrzyma się napływ wilgotnego i chwiejnego powietrza. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (10/11 czerwca 2023) znajdziemy się w zasięgu oddziaływania niżu wtórnego znad Morza Czarnego i związanego z nim frontu okluzji. Pozostaniemy w wilgotnym polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1016 hPa i będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (11 czerwca 2023) pozostaniemy na skraju niżu znad Morza Czarnego, dopiero pod wieczór dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Zatoki Fińskiej. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodne powietrze. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, po południu słabnący, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?