KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia będziemy pod wpływem niżu. W strefie jego frontów wystąpią burze

W środku tygodnia - szczególnie w czwartek - spodziewajmy się burz. W środku tygodnia - szczególnie w czwartek - spodziewajmy się burz. Fot. archiwum

Wtorek minął nam z napływem polarno-morskiego powietrza i północno-zachodnim wiatrem, ale już w nocy ciśnienie zacznie spadać, a kierunek wiatru zmieni się znacząco, co związane będzie z nasuwaniem się frontu ciepłego od zatoki niżu znad Morza Norweskiego. Przyniesie on napływ niestabilnego termodynamicznie zwrotnikowego powietrza, w którym prawdopodobne będą burze. Aktywniejsze i liczniejsze będą jednak na froncie chłodnym - ten zaś przetoczy się nad naszą częścią kraju w czwartek.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (11/12 lipca 2023) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe, około północy bezchmurnie. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny, wieczorem przejściowo cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, wieczorem będzie się lekko wahać, potem zacznie spadać.

W środę w ciągu dnia (12 lipca 2023) dostaniemy się pod wpływ zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Morza Norweskiego. Z zachodu na wschód przewędruje ciepły front atmosferyczny, za którym napływać zacznie gorące i niestabilne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Po południu możliwa burza. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (12/13 lipca 2023) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Norweskiego. Napływać będzie ciepłe i dość wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny, nad ranem przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1013 hPa i będzie się lekko wahać.

W czwartek w ciągu dnia (13 lipca 2023) pozostaniemy w zatoce niżu znad Morza Norweskiego, a z zachodu na wschód przewędruje chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w ciepłym i chwiejnym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz przejściowo porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra, w opadach deszczu i burzach okresami pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?