KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia chłodniej. Druga połowa środy pochmurna i deszczowa

W czwartek po południu pogoda zacznie się poprawiać. W czwartek po południu pogoda zacznie się poprawiać. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Niż znad Skandynawii rozbudował się dość daleko na południe, większy jest też zatem obszar napływającego z północnego zachodu chłodnego powietrza w tylnej jego części. W środę po południu oraz w czwartek będzie szansa na gruntowne przewietrzenie mieszkań, by były one gotowe na kolejne ocieplenie, którego spodziewamy się od weekendu począwszy.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (25/26 lipca 2023) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Skandynawii, a wieczorem zaznaczy się jeszcze odchodzący na wschód chłodny front atmosferyczny. Napływać zacznie powietrze polarno-morskie stare z zachodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie wczesnym wieczorem całkowite i wówczas możliwe jeszcze zanikające opady deszczu. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1003 hPa i będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (26 lipca 2023) będziemy pod wpływem rozległego niżu znad Skandynawii, a po południu z zachodu nasunie się zatoka niżowa wraz z aktywnym frontem zokludowanym. W drugiej połowie dnia napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami w godzinach porannych, po południu wzrastające do całkowitego, aż do wystąpienia opadó deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1005 hPa, późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (26/27 lipca 2023) pozostaniemy pod wpływem zatoki niżu znad Skandynawii i przemieszczającego się powoli przez wschodnią Polskę frontu okluzji. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (27 lipca 2023) znajdziemy się w tylnej części niżu znad północnej Europy. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Późnym popołudniem zanik opadów i rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?