KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek i wtorek gorące, parne i słoneczne. Zmiana pogody dopiero w połowie tygodnia

Początek tygodnia gorący i parny. Wciąż będzie pogodnie. Początek tygodnia gorący i parny. Wciąż będzie pogodnie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Tegoroczny wrześniowy powiew lata zakończy się dopiero w środę, która będzie ostatnią dobą z napływem zwrotnikowego powietrza. Początek tygodnia nadal gorący, a w związku ze wzrostem wilgotności zrobi się też parno. Gdyby nie wyraźnie krótsze, już niespełna 13-godzinne dni i jednocześnie coraz dłuższe, trwające już przeszło 11 godzin noce, to na podstawie samej temperatury trudno byłoby domyślić się, że trwa meteorologiczną jesień. Stabilne wyże jednak też kiedyś odchodzą, wszystko ma swój kres, w połowie tygodnia - w czwartek - przewędruje front chłodny, za którym napłynie polarno-morskie powietrze prowadzące do spadku temperatury. W strefie frontu popada także deszcz, ale póki co cieszmy się wyżem, ciepłem i słońcem. Na jesienną szarugę przyjdzie przecież czas.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11 września 2023) nadal pozostawać będziemy w zasięgu wyżu znad wschodniej Europy. Napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Bezchmurnie, nad ranem zachmurzenie małe. Nad ranem gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, w drugiej nocy stopniowo pogarszająca się do słabej, miejscami do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (11 września 2023) od zachodu dostawać się będziemy pod wpływ niżu znad Norwegii. Z południowego zachodu napływać będzie gorące i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1016 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (11/12 września 2023) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad północnej Skandynawii. Utrzyma się napływ powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (12 września 2023) będziemy w ciepłym wycinku niżu, który wyjdzie na Morze Barentsa. Utrzyma się napływ gorącego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?